2007 Arnold Results

2007 Arnold Fencing Classic / Regional Youth Circuit Results

Revised 12-Mar-2007

Y10 Epee Mixed Results - Unrated Event

1

Lubell

Lane

ILLINOIS

U

2

Chodzin

Devon

NORTH OHIO

U

3T

Aldadah

Lina

ILLINOIS

E

3T

Perry

Samantha

ILLINOIS

U

5

Naylor

Casey

KENTUCKY

U

6

Fite

Sam

NORTH OHIO

U

7

Souliere

Alex

NEBR-S.DAK

U

8

Wilson

Charles

NORTH OHIO

U

9

Bell

Brent W

NORTH OHIO

U

10

Weiss

Olivia

WESTERN PA

U

11

Steiber

Zane

NORTH OHIO

U

12

MacKowick

Ethan

WESTERN PA

U

         
  Top 4 Y10 Epee Boys Top 4 Y10 Epee Girls
  1. Lubell, Lane
2. Chodzin, Devon
3T Naylor, Casey
3T Fite, Sam
1. Perry, Samantha
2. Aladah, Lina
3. Weiss, Olivia

 

Y10 Foil Mixed Results - Unrated Event

1

Kiefer

Axel

KENTUCKY

E

2

Trovato

Vincenzo

WESTERN PA

U

3T

Souliere

Alex

NEBR-S.DAK

U

3T

Saari

Michael

COLUMBUSOH

U

5

Galant

Justin

COLUMBUSOH

U

6

Hess

Robert

COLUMBUSOH

U

7

Cowan

Max

NORTH OHIO

U

8

Foley

Robbie

COLUMBUSOH

U

9

Herman

Justin

COLUMBUSOH

U

10

Fite

Sam

NORTH OHIO

U

11

Cook

Qynn

COLUMBUSOH

U

12

Steiber

Zane

NORTH OHIO

U

13

Bell

Brent W

NORTH OHIO

U

14

Emery

Paul

WESTERN PA

U

15

Aldadah

Lina

ILLINOIS

U

16

Kelley

Mary K

COLUMBUSOH

U

         
  Top 4 Y10 Foil Boys Top 4 Y10 Foil Girls
  1. Keifer, Axel
2. Trovato, Vincenzo
3T Soulliere, Alex
3T Saari, Michael
1. Cook, Qynn
2. Aldadah, Lina
3. Kelley, Mary Kate

 

Y10 Sabre Mixed Results - Unrated Event

1

Bouwkamp

Catherine

INDIANA

U

2

Miller

Blake

INDIANA

U

3T

Webb

Jimmy

INDIANA

U

3T

Ritter

Mark

INDIANA

U

5

Grammer

Micah

INDIANA

U

6

Foley

Robbie

COLUMBUSOH

U

7

Steiber

Zane

NORTH OHIO

U

8

Cowan

Max

NORTH OHIO

U

9

Pfeiffer

Zoe

INDIANA

U

10

Twyman

Calvin

COLUMBUSOH

U

11

Rubinic

Ben

COLUMBUSOH

U

12

Conner

Gabriel

COLUMBUSOH

U

13

Groce

Brandon

COLUMBUSOH

U

 

 

 

 

 

  Top 4 Y10 Sabre Boys Top 4 Y10 Sabre Girls
  1. Miller, Blake
2. Ritter, Mark
3T Webb, Jimmy
3T Grammer, Micah
1. Bouwkamp, Catherine

 

Y12 Epee Mixed Results - Unrated Event

1

Kraus

Ian

NORTH OHIO

U

2

Hayman

John

INDIANA

U

3T

McInnis

Kael

SO. TEXAS

E

3T

Broderick

Ian

NORTH OHIO

U

5

Speta

Mason

ILLINOIS

U

6

Ratliff

Darby

NORTH OHIO

U

7

Hanahan

Nicholas

INDIANA

U

8

O'Neill

Jessica

WEST-ROCK

Connect with us: